S-1318D18-M5T1U4
- 型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 100mA SOT-23-5
IC REG LINEAR 1.8V 100MA SOT23-5
- 型號:
- S-1318D18-M5T1U4
- 品牌:
- ABLIC Inc.
數量:
- Package / Case
- SC-74A, SOT-753
- Current - Output
- 100mA
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Current - Quiescent (Iq)
- 250 nA
- Voltage - Input (Max)
- 5.5V
- Number of Regulators
- Supplier Device Package
- SOT-23-5
- Voltage - Output (Max)
- Voltage - Output (Min/Fixed)
- 1.8V
- Voltage Dropout (Max)
- 0.07V @ 10mA