S-1315A16-A6T2U3
- 型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 200mA HSNT-6-B
IC REG LIN 1.6V 200MA HSNT-6-B
- 型號:
- S-1315A16-A6T2U3
- 品牌:
- ABLIC Inc.
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 6-SMD, Flat Leads Exposed Pad
- Output Type
- Fixed
- Mounting Type
- Surface Mount
- Current - Output
- 200mA
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Output Configuration
- Positive
- Current - Quiescent (Iq)
- 1 µA
- Voltage - Input (Max)
- 5.5V
- Number of Regulators
- 1
- Supplier Device Package
- HSNT-6-B
- Voltage - Output (Max)
- Voltage - Output (Min/Fixed)
- 1.6V
- Control Features
- Enable
- PSRR
- 60dB (1kHz)
- Voltage Dropout (Max)
- 0.486V @ 200mA