首頁 > ABLIC代理商 > S-1170B38UC-OTXTFU
影像僅供參考,以產品規格為準
S-1170B38UC-OTXTFU
型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 800mA SOT-89-5
LDO電壓穩壓器 HIGH RIPPLE-REJECTION AND LOW DROPOUT HIGH OUTPUT CURRENT CMOS VOLTAGE REGULATOR
型號:
S-1170B38UC-OTXTFU
品牌:
ABLIC
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Output Configuration
Positive
Output Type
Fixed
Number of Regulators
1
Voltage - Input (Max)
6.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.8V
Voltage - Output (Max)
Voltage Dropout (Max)
0.18V @ 300mA
Current - Output
800mA
Current - Quiescent (Iq)
1 µA
Current - Supply (Max)
160 µA
PSRR
65dB (1kHz)
Control Features
Enable
Protection Features
Over Current, Thermal Shutdown
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)