S-1142B50I-E6T1U
- 型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 200mA 6-HSOP
IC REG LINEAR 5V 200MA 6-HSOP
- 型號:
- S-1142B50I-E6T1U
- 品牌:
- ABLIC Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 6-SOIC Variation (0.154", 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
- Output Type
- Fixed
- Mounting Type
- Surface Mount
- Current - Output
- 200mA
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Output Configuration
- Positive
- Current - Quiescent (Iq)
- 1 µA
- Voltage - Input (Max)
- 50V
- Number of Regulators
- Supplier Device Package
- 6-HSOP
- Voltage - Output (Max)
- Voltage - Output (Min/Fixed)
- 5V
- Control Features
- Enable
- PSRR
- 40dB (100Hz)
- Voltage Dropout (Max)
- 0.5V @ 200mA (Typ)