N3433-5202RB
- 型號描述:
Connector Header Through Hole, Right Angle 50 position 0.100" (2.54mm)
- 型號:
- N3433-5202RB
- 品牌:
- 3M Interconnect Solutions
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 150
- 幣別 (NTD)稅前單價/PCS
- 點擊查看即時庫存
起訂量:5
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Bulk
- Features
- Keying Slot, Mounting Flange
- Connector Type
- Header
- Voltage Rating
- Current Rating (Amps)
- 1.75A
- Mounting Type
- Through Hole, Right Angle
- Number of Positions
- 50
- Number of Rows
- 2
- Style
- Board to Board or Cable
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Contact Type
- Male Pin
- Fastening Type
- Latch Lock/Eject Hooks, Short
- Number of Positions Loaded
- All
- Termination
- Solder
- Ingress Protection
- Material Flammability Rating
- UL94 V-0
- Contact Material
- Copper Alloy
- Insulation Color
- Black
- Pitch - Mating
- 0.100" (2.54mm)
- Contact Finish - Mating
- Gold
- Contact Finish Thickness - Mating
- 30.0µin (0.76µm)
- Contact Finish - Post
- Tin
- Contact Shape
- Square
- Contact Length - Post
- 0.112" (2.84mm)
- Insulation Height
- 0.340" (8.64mm)
- Shrouding
- Shrouded - 4 Wall
- Overall Contact Length
- Insulation Material
- Polycyclohexylenedimethylene Terephthalate (PCT), Polyester, Glass Filled
- Row Spacing - Mating
- 0.100" (2.54mm)
- Contact Length - Mating
- 0.240" (6.10mm)