N3431-5302RB
型號描述:
集管和線殼 34P R/A LONG PIN SOLDER TAIL 30u GOLD
型號:
N3431-5302RB
品牌:
3M Electronic Solutions Division
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
200
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Features
Keying Slot, Mounting Flange
Connector Type
Header
Voltage Rating
Current Rating (Amps)
1.75A
Mounting Type
Through Hole, Right Angle
Number of Positions
34
Number of Rows
2
Style
Board to Board or Cable
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Contact Type
Male Pin
Fastening Type
Latch Lock/Eject Hooks, Long
Number of Positions Loaded
All
Termination
Solder
Ingress Protection
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Contact Material
Copper Alloy
Insulation Color
Black
Pitch - Mating
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating
Gold
Contact Finish Thickness - Mating
30.0µin (0.76µm)
Contact Finish - Post
Tin
Contact Shape
Square
Contact Length - Post
0.112" (2.84mm)
Insulation Height
0.340" (8.64mm)
Shrouding
Shrouded - 4 Wall
Overall Contact Length
Insulation Material
Polycyclohexylenedimethylene Terephthalate (PCT), Polyester, Glass Filled
Row Spacing - Mating
0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating
0.240" (6.10mm)