N3432-5203RB
- 型號描述:
Connector Header Through Hole, Right Angle 40 position 0.100" (2.54mm)
CONN HEADER R/A 40POS 2.54MM
- 型號:
- N3432-5203RB
- Pitch - Mating
- 0.100" (2.54mm)
- Number of Positions
- 40
- Row Spacing - Mating
- 0.100" (2.54mm)
- Fastening Type
- Latch Lock/Eject Hooks, Short
- Contact Length - Mating
- 0.240" (6.10mm)
- Contact Length - Post
- 0.155" (3.94mm)
- Overall Contact Length
- Insulation Height
- 0.340" (8.64mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Current Rating (Amps)
- 1.75A