SZMMSZ4V7T1G
- 型號描述:
Zener Diode 4.7 V 500 mW ±5% Surface Mount SOD-123
DIODE ZENER 4.7V 500MW SOD123
- 型號:
- SZMMSZ4V7T1G
- 品牌:
- onsemi
數量:
- Voltage - Zener (Nom) (Vz)
- 4.7 V
- Tolerance
- ±5%
- Power - Max
- 500 mW
- Impedance (Max) (Zzt)
- 80 Ohms
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 3 µA @ 2 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 900 mV @ 10 mA
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C