SZMMBZ5225BLT1G
- 型號描述:
Zener Diode 3 V 225 mW ±5% Surface Mount SOT-23-3 (TO-236)
DIODE ZENER 3V 225MW SOT23-3
- 型號:
- SZMMBZ5225BLT1G
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±5%
- Package / Case
- TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -65°C ~ 150°C
- Voltage - Zener (Nom) (Vz)
- 3 V
- Impedance (Max) (Zzt)
- 29 Ohms
- Supplier Device Package
- SOT-23-3 (TO-236)
- Grade
- Automotive
- Power - Max
- 225 mW
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 900 mV @ 10 mA
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 50 µA @ 1 V