SZMMBZ27VALT1G
- 型號描述:
Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 27 V 300 mW ±5% SOT-23-3 (TO-236)
DIODE ZENER ARRAY 27V SOT-23-3
- 型號:
- SZMMBZ27VALT1G
- 品牌:
- onsemi
數量:
- Configuration
- 1 Pair Common Anode
- Voltage - Zener (Nom) (Vz)
- 27 V
- Tolerance
- ±5%
- Power - Max
- 300 mW
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 50 nA @ 22 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 900 mV @ 10 mA
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)