SZMM5Z6V2ST5G
- 型號描述:
Zener Diode 6.2 V 500 mW ±2.18% Surface Mount SOD-523
DIODE ZENER 6.2V 500MW SOD523
- 型號:
- SZMM5Z6V2ST5G
- 品牌:
- onsemi
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±2.18%
- Package / Case
- SC-79, SOD-523
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -65°C ~ 150°C (TJ)
- Voltage - Zener (Nom) (Vz)
- 6.2 V
- Impedance (Max) (Zzt)
- 10 Ohms
- Supplier Device Package
- SOD-523
- Grade
- Automotive
- Power - Max
- 500 mW
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 900 mV @ 10 mA
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 3 µA @ 4 V