SST45011MW6T1G
- 型號描述:
Bipolar (BJT) Transistor Array 2 NPN (Dual) Matched Pair 45V 100mA 100MHz 380mW Surface Mount SC-88/SC70-6/SOT-363
TRANS 2NPN 45V 100MA SC88/SC70
- 型號:
- SST45011MW6T1G
- 品牌:
- onsemi
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
- Mounting Type
- Surface Mount
- Transistor Type
- 2 NPN (Dual) Matched Pair
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Max
- 380mW
- Current - Collector (Ic) (Max)
- 100mA
- Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
- 45V
- Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
- 600mV @ 5mA, 100mA
- Current - Collector Cutoff (Max)
- 15nA (ICBO)
- DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
- 200 @ 2mA, 5V
- Frequency - Transition
- 100MHz