首頁 > onsemi代理商 > SMBJ40CA
影像僅供參考,以產品規格為準
SMBJ40CA
型號描述:
64.5V Clamp 9.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
型號:
SMBJ40CA
品牌:
onsemi
交期:
6-10工作天
原廠包裝量:
50
起訂量:50 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
DO-214AA, SMB
Mounting Type
Surface Mount
Type
Zener
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
9.3A
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
40V
Supplier Device Package
DO-214AA (SMBJ)
Bidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
44.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
64.5V
Power - Peak Pulse
600W