SMBJ14CA
- 型號描述:
23.2V Clamp 25.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 14V 600W SMB Bidirectional
- 型號:
- SMBJ14CA
- 品牌:
- onsemi / Fairchild
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 3000
- Type
- Zener
- Bidirectional Channels
- 1
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 14V
- Voltage - Breakdown (Min)
- 15.6V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 23.2V
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 25.9A
- Power - Peak Pulse
- 600W
- Power Line Protection
- No
- Applications
- General Purpose
- Capacitance @ Frequency
- Operating Temperature
- -65°C ~ 150°C (TJ)