NXH300B100H4Q2F2S1G
- 型號描述:
IGBT Module Trench Field Stop Dual, Common Source 1118 V 73 A 194 W Chassis Mount 53-PIM/Q2PACK (93x47)
IGBT MOD 1118V 73A 194W 53-PIM
- 型號:
- NXH300B100H4Q2F2S1G
- 品牌:
- onsemi
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- IGBT Type
- Trench Field Stop
- Configuration
- Dual, Common Source
- Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
- 1118 V
- Current - Collector (Ic) (Max)
- 73 A
- Power - Max
- 194 W
- Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
- 2.25V @ 15V, 100A
- Current - Collector Cutoff (Max)
- 800 µA
- Input Capacitance (Cies) @ Vce
- 6.323 nF @ 20 V
- Input
- Standard
- NTC Thermistor
- Yes
- Operating Temperature
- -40°C ~ 175°C (TJ)