NXH030P120M3F1PTG
- 型號描述:
Mosfet Array 1200V (1.2kV) 42A (Tc) 100W (Tj) Chassis Mount
MOSFET 2N-CH 1200V 42A
- 型號:
- NXH030P120M3F1PTG
- 品牌:
- onsemi
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 28
- Technology
- Silicon Carbide (SiC)
- Configuration
- 2 N-Channel (Half Bridge)
- FET Feature
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 1200V (1.2kV)
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 42A (Tc)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 38.5mOhm @ 30A, 18V
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 4.4V @ 15mA
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 110nC @ 18V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 2271pF @ 800V
- Power - Max
- 100W (Tj)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 175°C (TJ)