NVMYS025N06CLTWG
- 型號描述:
N-Channel 60 V 8.5A (Ta), 21A (Tc) 3.8W (Ta), 24W (Tc) Surface Mount LFPAK4 (5x6)
MOSFET N-CH 60V 8.5A/21A 4LFPAK
- 型號:
- NVMYS025N06CLTWG
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 60 V
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 8.5A (Ta), 21A (Tc)
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 4.5V, 10V
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 27.5mOhm @ 7.5A, 10V
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 2V @ 13µA
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 5.8 nC @ 10 V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 330 pF @ 25 V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 3.8W (Ta), 24W (Tc)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)