NVMYS020N08LHTWG
- 型號描述:
N-Channel 80 V 8.7A (Ta), 30A (Tc) 3.5W (Ta), 42W (Tc) Surface Mount LFPAK4 (5x6)
T8 80V LL LFPAK
- 型號:
- NVMYS020N08LHTWG
- 品牌:
- onsemi
數量:
- FET Type
- N-Channel
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 80 V
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 8.7A (Ta), 30A (Tc)
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 4.5V, 10V
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 19.5mOhm @ 5A, 10V
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 2V @ 30µA
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 12 nC @ 10 V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 623 pF @ 40 V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 3.5W (Ta), 42W (Tc)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)