NVMFWS3D6N10MCLT1G
- 型號描述:
N-Channel 100 V 20A (Ta), 132A (Tc) 3.2W (Ta), 139W (Tc) Surface Mount 5-DFN (5x6) (8-SOFL)
PTNG 100V LL NCH SO-8FL WETTABLE
- 型號:
- NVMFWS3D6N10MCLT1G
- 品牌:
- onsemi
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- FET Type
- N-Channel
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 100 V
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 20A (Ta), 132A (Tc)
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 4.5V, 10V
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 3.6mOhm @ 48A, 10V
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 3V @ 270µA
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 60 nC @ 10 V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 4411 pF @ 50 V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 3.2W (Ta), 139W (Tc)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)