NVMFS021N10MCLT1G
- 型號描述:
N-Channel 100 V 8.4A (Ta), 31A (Tc) 3.6W (Ta), 49W (Tc) Surface Mount 5-DFN (5x6) (8-SOFL)
PTNG 100V LL SO8FL
- 型號:
- NVMFS021N10MCLT1G
- 品牌:
- onsemi
- 點擊查看即時庫存
起訂量:1500
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 8-PowerTDFN, 5 Leads
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- FET Type
- N-Channel
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 8.4A (Ta), 31A (Tc)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 23mOhm @ 7A, 10V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 3.6W (Ta), 49W (Tc)
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 3V @ 42µA
- Supplier Device Package
- 5-DFN (5x6) (8-SOFL)
- Grade
- Automotive
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 4.5V, 10V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 100 V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 13 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 850 pF @ 50 V