NTF3055-100T1G
- 型號描述:
N-Channel 60 V 3A (Ta) 1.3W (Ta) Surface Mount SOT-223 (TO-261)
MOSFET N-CH 60V 3A SOT223
- 型號:
- NTF3055-100T1G
- 品牌:
- onsemi
數量:
- FET Type
- N-Channel
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 60 V
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 3A (Ta)
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 10V
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 110mOhm @ 1.5A, 10V
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 4V @ 250µA
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 22 nC @ 10 V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 455 pF @ 25 V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 1.3W (Ta)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)