NTD3055L104T4G
- 型號描述:
N-Channel 60 V 12A (Ta) 1.5W (Ta), 48W (Tj) Surface Mount DPAK
MOSFET N-CH 60V 12A DPAK
- 型號:
- NTD3055L104T4G
- 品牌:
- onsemi
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C (TJ)
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- FET Type
- N-Channel
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 12A (Ta)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 104mOhm @ 6A, 5V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 1.5W (Ta), 48W (Tj)
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 2V @ 250µA
- Supplier Device Package
- DPAK
- Grade
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 5V
- Vgs (Max)
- ±15V
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 60 V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 20 nC @ 5 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 440 pF @ 25 V