NSS1C300CTWG
- 型號描述:
Bipolar (BJT) Transistor PNP 100 V 3 A 100MHz 5 W Surface Mount LFPAK4 (5x6)
TRANS PNP 100V 3A LFPAK4
- 型號:
- NSS1C300CTWG
- 品牌:
- onsemi
數量:
- Transistor Type
- PNP
- Current - Collector (Ic) (Max)
- 3 A
- Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
- 100 V
- Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
- 400mV @ 300mA, 3A
- Current - Collector Cutoff (Max)
- 100nA (ICBO)
- DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
- 180 @ 500mA, 2V
- Power - Max
- 5 W
- Frequency - Transition
- 100MHz
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)