首頁 > onsemi代理商 > NSR10F40NXT5G
影像僅供參考,以產品規格為準
NSR10F40NXT5G
型號描述:
Diode 40 V 1A Surface Mount 2-DSN (1.4x0.6)
型號:
NSR10F40NXT5G
品牌:
onsemi
交期:
6-10工作天
原廠包裝量:
25
起訂量:25 倍增量:1
Technology
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
40 V
Current - Average Rectified (Io)
1A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
490 mV @ 1 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 µA @ 40 V
Capacitance @ Vr, F
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
2-XDFN
Supplier Device Package
2-DSN (1.4x0.6)
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)