NSR10F40NXT5G
- 型號描述:
Diode 40 V 1A Surface Mount 2-DSN (1.4x0.6)
DIODE SCHOTTKY 40V 1A 2DSN
- 型號:
- NSR10F40NXT5G
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 40 V
- Current - Average Rectified (Io)
- 1A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 490 mV @ 1 A
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 100 µA @ 40 V
- Package / Case
- 2-XDFN
- Supplier Device Package
- 2-DSN (1.4x0.6)
- Operating Temperature - Junction
- 150°C (Max)