NSR05F40NXT5G
- 型號描述:
Diode 40 V 500mA Surface Mount 2-DSN (1x0.6), (0402)
- 型號:
- NSR05F40NXT5G
- 品牌:
- onsemi
- 交期:
- 8-12工作天
- 原廠包裝量:
- 5000
- 幣別 (NTD)稅前單價/PCS
- 點擊查看即時庫存
起訂量:5000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 0402 (1006 Metric)
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Current - Average Rectified (Io)
- 500mA
- Supplier Device Package
- 2-DSN (1x0.6), (0402)
- Operating Temperature - Junction
- 150°C (Max)
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 40 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 460 mV @ 500 mA
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 75 µA @ 40 V