NSR01F30NXT5G
- 型號描述:
Diode 30 V 100mA Surface Mount 2-DSN (0.60x0.30)
DIODE SCHOTTKY 30V 100MA 2DSN
- 型號:
- NSR01F30NXT5G
- 品牌:
- onsemi
數量:
- Technology
- Schottky
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 30 V
- Current - Average Rectified (Io)
- 100mA
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 500 mV @ 100 mA
- Speed
- Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 50 µA @ 30 V
- Capacitance @ Vr, F
- 7pF @ 5V, 1MHz
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 0201 (0603 Metric)
- Supplier Device Package
- 2-DSN (0.60x0.30)
- Operating Temperature - Junction
- 125°C (Max)