首頁 > onsemi代理商 > NRVTS2H60ESFT1G
影像僅供參考,以產品規格為準
NRVTS2H60ESFT1G
型號描述:
Diode 60 V 2A Surface Mount SOD-123FL
DIODE SCHOTTKY 60V 2A SOD123FL
型號:
NRVTS2H60ESFT1G
品牌:
onsemi
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:3000 倍增量:1
Technology
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
60 V
Current - Average Rectified (Io)
2A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
650 mV @ 2 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
12 µA @ 60 V
Capacitance @ Vr, F
Grade
Automotive
Qualification
AEC-Q101
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
SOD-123F
Supplier Device Package
SOD-123FL
Operating Temperature - Junction
-65°C ~ 175°C