首頁 > onsemi代理商 > NRVA4004T3G
影像僅供參考,以產品規格為準
NRVA4004T3G
型號描述:
Diode 400 V 1A Surface Mount SMA
型號:
NRVA4004T3G
品牌:
onsemi
交期:
10-18工作天
原廠包裝量:
5000
Technology
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
400 V
Current - Average Rectified (Io)
1A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.1 V @ 1 A
Speed
Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
10 µA @ 400 V
Capacitance @ Vr, F
Grade
Automotive
Qualification
AEC-Q101
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
DO-214AC, SMA
Supplier Device Package
SMA
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 150°C