首頁 > onsemi代理商 > NGTB50N65FL2WG
影像僅供參考,以產品規格為準
NGTB50N65FL2WG
型號描述:
IGBT Trench Field Stop 650 V 100 A 417 W Through Hole TO-247-3
IGBT 600V/50A FAST IGBT FSII T
型號:
NGTB50N65FL2WG
品牌:
onsemi
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
30
起訂量:1 倍增量:1
IGBT Type
Trench Field Stop
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
650 V
Current - Collector (Ic) (Max)
100 A
Current - Collector Pulsed (Icm)
200 A
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2V @ 15V, 50A
Power - Max
417 W
Switching Energy
1.5mJ (on), 460µJ (off)
Input Type
Standard
Gate Charge
220 nC
Td (on/off) @ 25°C
100ns/237ns
Test Condition
400V, 50A, 10Ohm, 15V
Reverse Recovery Time (trr)
94 ns
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)