NCV8715SQ18T2G
- 型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 50mA SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
IC REG LINEAR 1.8V 50MA SC-88A
- 型號:
- NCV8715SQ18T2G
- Voltage - Input (Max)
- 24V
- Voltage - Output (Min/Fixed)
- 1.8V
- Current - Output
- 50mA
- Current - Quiescent (Iq)
- 5.8 µA
- PSRR
- 60dB (100kHz)
- Control Features
- Protection Features
- Over Current, Over Temperature
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C (TA)