NCV8170BXV150T2G
- 型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 150mA SOT-563
IC REG LINEAR 1.5V 150MA SOT-563
- 型號:
- NCV8170BXV150T2G
- 品牌:
- onsemi
- 點擊查看即時庫存
起訂量:4000
倍增量:1
價格:
- Number of Regulators
- 1
- Voltage - Input (Max)
- 5.5V
- Voltage - Output (Min/Fixed)
- 1.5V
- Current - Output
- 150mA
- Current - Quiescent (Iq)
- 0.9 µA
- PSRR
- 57dB (1kHz)
- Control Features
- Enable
- Protection Features
- Over Current, Over Temperature
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C