NCV78M15BDTRKG
- 型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 500mA DPAK
IC REG LINEAR 15V 500MA DPAK
- 型號:
- NCV78M15BDTRKG
- 品牌:
- onsemi
- 點擊查看即時庫存
起訂量:2500
倍增量:1
價格:
數量:
- Output Configuration
- Positive
- Output Type
- Fixed
- Number of Regulators
- 1
- Voltage - Input (Max)
- 35V
- Voltage - Output (Min/Fixed)
- 15V
- Voltage - Output (Max)
- Voltage Dropout (Max)
- Current - Output
- 500mA
- PSRR
- 70dB (120Hz)
- Control Features
- Protection Features
- Over Temperature, Short Circuit
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C