NCV59745AMW1015TAG
- 型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3A 20-QFNW (4x4)
IC REG LINEAR 1.015V 3A 20-QFNW
- 型號:
- NCV59745AMW1015TAG
- 品牌:
- onsemi
- 點擊查看即時庫存
起訂量:3000
倍增量:1
價格:
- Number of Regulators
- 1
- Voltage - Input (Max)
- 5.5V
- Voltage - Output (Min/Fixed)
- 1.015V
- Voltage - Output (Max)
- Voltage Dropout (Max)
- 1.4V @ 3A
- Current - Output
- 3A
- Current - Quiescent (Iq)
- 2 mA
- PSRR
- 75dB ~ 18dB (1kHz ~ 3MHz)
- Control Features
- Enable, Power Good, Soft Start
- Protection Features
- Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C (TJ)