首頁 > onsemi代理商 > NCV551SN33T1G
影像僅供參考,以產品規格為準
NCV551SN33T1G
型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 150mA 5-TSOP
型號:
NCV551SN33T1G
品牌:
onsemi
交期:
8-12工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:3000 倍增量:1
Output Configuration
Positive
Output Type
Fixed
Number of Regulators
1
Voltage - Input (Max)
12V
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Voltage - Output (Max)
Voltage Dropout (Max)
0.15V @ 10mA
Current - Output
150mA
Current - Quiescent (Iq)
8 µA
Current - Supply (Max)
8 µA
PSRR
Control Features
Enable
Protection Features
Over Current, Over Temperature
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)