NCV4274CDT33RKG
- 型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 400mA DPAK
IC REG LINEAR 3.3V 400MA DPAK
- 型號:
- NCV4274CDT33RKG
- 品牌:
- onsemi
- 點擊查看即時庫存
起訂量:2500
倍增量:1
價格:
- Number of Regulators
- 1
- Voltage - Input (Max)
- 40V
- Voltage - Output (Min/Fixed)
- 3.3V
- Current - Output
- 400mA
- Current - Quiescent (Iq)
- 250 µA
- Current - Supply (Max)
- 35 mA
- PSRR
- 60dB (100Hz)
- Control Features
- Protection Features
- Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
- Operating Temperature
- -40°C ~ 150°C (TJ)