NCV1117DT33T5G
- 型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1A DPAK
- 型號:
- NCV1117DT33T5G
- 品牌:
- onsemi
- 交期:
- 8-12工作天
- 原廠包裝量:
- 2500
- 幣別 (NTD)稅前單價/PCS
- 點擊查看即時庫存
起訂量:2500
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
- Output Type
- Fixed
- Mounting Type
- Surface Mount
- Current - Output
- 1A
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Output Configuration
- Positive
- Current - Quiescent (Iq)
- 10 mA
- Voltage - Input (Max)
- 20V
- Number of Regulators
- 1
- Supplier Device Package
- DPAK
- Voltage - Output (Max)
- Voltage - Output (Min/Fixed)
- 3.3V
- Control Features
- Grade
- Automotive
- PSRR
- 64dB (120Hz)
- Voltage Dropout (Max)
- 1.2V @ 800mA