首頁 > onsemi代理商 > NCV1117DT33T5G
影像僅供參考,以產品規格為準
NCV1117DT33T5G
型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1A DPAK
LDO電壓穩壓器 3.3V 1.0A Automotive
型號:
NCV1117DT33T5G
品牌:
onsemi
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
2500
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
Output Type
Fixed
Mounting Type
Surface Mount
Current - Output
1A
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Output Configuration
Positive
Current - Quiescent (Iq)
10 mA
Voltage - Input (Max)
20V
Number of Regulators
1
Supplier Device Package
DPAK
Voltage - Output (Max)
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Control Features
Grade
Automotive
PSRR
64dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max)
1.2V @ 800mA