FDD850N10L
型號描述:
MOSFET 100V N-Channel PowerTrench MOSFET
型號:
FDD850N10L
品牌:
onsemi / Fairchild
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
2500
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
FET Type
N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
15.7A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
75mOhm @ 12A, 10V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
50W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id
2.5V @ 250µA
Supplier Device Package
TO-252AA
Grade
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
5V, 10V
Vgs (Max)
±20V
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
28.9 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
1465 pF @ 25 V