BAV70LT1G
- 型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 100 V 200mA (DC) Surface Mount TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
DIODE ARR GP 100V 200MA SOT23-3
- 型號:
- BAV70LT1G
- 品牌:
- onsemi
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
- Mounting Type
- Surface Mount
- Speed
- Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
- Reverse Recovery Time (trr)
- 6 ns
- Technology
- Standard
- Diode Configuration
- 1 Pair Common Cathode
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
- 200mA (DC)
- Supplier Device Package
- SOT-23-3 (TO-236)
- Operating Temperature - Junction
- -55°C ~ 150°C
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 100 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 1.25 V @ 150 mA
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 2.5 µA @ 70 V