首頁 > Zaber Technologies代理商 > X-LRT0250HL-BE08C-KX14N
影像僅供參考,以產品規格為準
X-LRT0250HL-BE08C-KX14N
型號描述:
Linear Axis Stepper, Bipolar 9.843" (250.00mm) Ball Screw Integrated Controller 24 ~ 48VDC
Motorized linear stage, Ball-scr
型號:
X-LRT0250HL-BE08C-KX14N
品牌:
Zaber Technologies
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Linear Axis
Motor Type
Stepper, Bipolar
Stroke Length
9.843" (250.00mm)
Load Force (Dynamic)
269.77lbf (1200.0N)
Load Force (Static)
Speed
9.45 in/s (240.0 mm/s)
Duty Cycle
100%
Voltage - Rated
24 ~ 48VDC
Construction
Ball Screw
Accuracy
113µm
Acceleration
Features
Integrated Controller
Gear Reduction Ratio
Feedback Type
Incremental Encoder
Termination Style
Connector
Operating Temperature
0°C ~ 50°C