首頁 > Yageo代理商 > VT1206BRD07300KL
影像僅供參考,以產品規格為準
VT1206BRD07300KL
型號描述:
300 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, High Voltage, Moisture Resistant Thin Film
型號:
VT1206BRD07300KL
品牌:
Yageo
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:291 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Tolerance
±0.1%
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, High Voltage, Moisture Resistant
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Composition
Thin Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
AEC-Q200
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
1206
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)
Failure Rate
Resistance
300 kOhms