首頁 > YAGEO代理商 > YC158TJR-07150KL
影像僅供參考,以產品規格為準
YC158TJR-07150KL
型號描述:
150k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Bussed 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
RES ARRAY 8 RES 150K OHM 1206
型號:
YC158TJR-07150KL
品牌:
YAGEO
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:5000 倍增量:1
Circuit Type
Bussed
Resistance (Ohms)
150k
Tolerance
±5%
Number of Resistors
4
Resistor Matching Ratio
Resistor-Ratio-Drift
Number of Pins
8
Power Per Element
62.5mW
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Grade
Qualification
Applications
DDRAM, SDRAM
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)