YC158TJR-07100KL
- 型號描述:
100k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Bussed 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
RES ARRAY 8 RES 100K OHM 1206
- 型號:
- YC158TJR-07100KL
- 品牌:
- YAGEO
數量:
- Circuit Type
- Bussed
- Resistance (Ohms)
- 100k
- Tolerance
- ±5%
- Number of Resistors
- 8
- Resistor Matching Ratio
- Resistor-Ratio-Drift
- Number of Pins
- 10
- Power Per Element
- 62.5mW
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Grade
- Qualification
- Applications
- DDRAM, SDRAM
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.028" (0.70mm)