首頁 > YAGEO代理商 > SR2512KK-076R8L
影像僅供參考,以產品規格為準
SR2512KK-076R8L
型號描述:
6.8 Ohms ±10% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
RES 6.8 OHM 10% 1W 2512
型號:
SR2512KK-076R8L
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
1W
Tolerance
±10%
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Size / Dimension
0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
2512
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)
Failure Rate
Resistance
6.8 Ohms