首頁 > YAGEO代理商 > SR2512JK-7W43RL
影像僅供參考,以產品規格為準
SR2512JK-7W43RL
型號描述:
43 Ohms ±5% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
RES 43 OHM 5% 2W 2512
型號:
SR2512JK-7W43RL
品牌:
YAGEO
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:4000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
2W
Tolerance
±5%
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Composition
Thick Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
2512
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)
Failure Rate
Resistance
43 Ohms