SR2512JK-7W20KL
- 型號描述:
20 kOhms ±5% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
RES 20K OHM 5% 2W 2512
- 型號:
- SR2512JK-7W20KL
- 品牌:
- YAGEO
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 2W
- Tolerance
- ±5%
- Features
- Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
- Package / Case
- 2512 (6332 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
- Composition
- Thick Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Ratings
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 2512
- Height - Seated (Max)
- 0.026" (0.65mm)
- Resistance
- 20 kOhms