首頁 > YAGEO代理商 > SR2512JK-07200RL
影像僅供參考,以產品規格為準
SR2512JK-07200RL
型號描述:
200 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
厚膜電阻器 - SMD 200 Ohms 1 W 2512 5 % AEC-Q200
型號:
SR2512JK-07200RL
原廠包裝量:
4000
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
200 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package
2512
Size / Dimension
0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)