首頁 > YAGEO代理商 > SR2512FK-7W200RL
影像僅供參考,以產品規格為準
SR2512FK-7W200RL
型號描述:
200 Ohms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
厚膜電阻器 - SMD 200 Ohms 2 W 2512 1% AEC-Q200
型號:
SR2512FK-7W200RL
品牌:
YAGEO
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
4000
起訂量:4000 倍增量:4000
Resistance
200 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
2W
Composition
Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)