首頁 > YAGEO代理商 > SQP500JB-4R7
影像僅供參考,以產品規格為準
SQP500JB-4R7
型號描述:
4.7 Ohms ±5% 5W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety Cement
金屬氧化物電阻器 5W 4.7 Ohm 5%
型號:
SQP500JB-4R7
品牌:
YAGEO
原廠包裝量:
900
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
4.7 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
5W
Composition
Cement
Features
Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.374" x 0.354" Rectangular x 0.866" L (9.50mm x 9.00mm x 22.00mm)